Únor 2013

Nový měsíc - recenze

28. února 2013 v 19:26 | Lucinda |  Recenze
Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.
Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají…
Nakladatelství:Egmont
Počet stránek:464


Už anotace vypadá líp než u prvního dílu Stmívání.Už jsem minulou recenzi říkala,že mohlo být Stmívání lepší atd.Nového měsíce jsem se upřímně bála,ale když jsem v knihkupectví viděla tu obálku a přečetla jsem si anotaci,tak jsem prostě neodolala.A nelituju toho.Nový měsíc je na 100% lepší než první díl Stmívání.Jsou tam líp vyjádřeny pocity Belly.I když nějaké nedostatky tato knížka má,tak se mi opravdu líbí víc než Stmívání.
Začátek se autorce nesmírně povedl.Byl skvělý.Belly mi bylo moc líto a nevěřila jsem jak ten čas utíkal.Jsem taky ráda a překvapená,že se v knížce objevilo plno nových postav,které jsem si moc oblíbila.Jsou pro mně lepší než Cullenovi a to je už co říct :D.Je to napsané,tak že jsem se nemohla od knížky odtrhnout.Což mě celkem překvapilo.Knížka se čte celkem rychle.Má celkem dlouhé kapitoly.Ale nějak přeskakuji to nejdůležitější a to je,co se mi na knížce nelíbilo.Tak není toho nějak moc,vlastně je to jenom jedna věc.A to jsou opět ty romantické scény nebo chvíle.Prostě jsem je opět jenom přečetla,nevnímala jsem je.Nepředstavovala jsem si je.Což mě celkem mrzí.Ale musím uznat,že celkově mě knížka překvapila,protože jsem čekala že bude skoro stejná jako první díl Stmívání možná že i horší.Ale ona nebyla stejná ani horší,byla mnohem lepší.
Pochopila jsem Edwarda o něco víc než v prvním díle,ale není to můj oblíbenec.Mám radši Jacoba.Ale Edward není špatný jenom ho nemám zas tak ráda.Není se čemu divit,protože ho nemám ráda ani ve filmu.Možná,že je to kvůli tomu,že počkat počkat ono to je vlastně určitě kvůli tomu,že nemám ráda herce co hraje Edwarda ve filmu.V prvním a druhém díle ho celkem mám ráda,ale v těch ostatních už moc ne.Nejvíc se mi z rodiny Cullenů libila Alice.Byla taková roztomilá.
A málem bych zapomněla říct co se mi na knížce hodně líbilo.To jak se chovala Bella.Ona totiž osobě pochybovala,hodně.Nemyslím tím,že o sobě třikrát pohybuje a pak je zase všechno normální.Bella taková nebyla,ona o sobě pochybovala,to se mi líbilo.

Obálka:
Obálka se mi zdála,horší než Stmívání.Ano,líbila se mi,ale víc se mi líbilo Stmívání.No,nedávala mi nějak smysl,ale po přečtení knížky mi dávala větší smysl.Bella pozoruje jak Jacob vyje na měsíc.To mě uchvátilo.Už ten nápad.Americká obálka je jiná a tahleta je na 100% lepší.Jak říkám,už ten nápad.

Hodnocení:
Celkově se mi knížka moc líbíla.Abych řekla pravdu líbila se mi víc než většina knížek,které jsem kdysi četla.Je taková jakoby seznamovací.Seznámíme se s několika novými postavami,které nás budou doprovázet až do posledního dílu.Takže je celkem důležité si knížku přečíst.
Dávám jí 7/10 hvězdiček.

Stmívání - recenze

27. února 2013 v 17:39 | Lucinda |  Recenze
První díl upírské milostné ságy, která se stala světovým bestsellerem. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím. Stmívání je první díl celosvětově úspěšné romaticko-hororové ságy.
Nakladatelství:Egmont
Počet stránek: 407
Když jsem viděla film Stmívání,tak jsem okamžitě věděla,že musím mít knížku.O měsíc později jsem konečně vyrazila s mamkou do knihkupectví a hned jsem si vybrala knížku Stmívání.Předtím než jsem jí začela číst jsem našla nějaké recenze, i když jich moc nebylo.Stmívání moc lidí,kteří mají knížní blog nečetlo.Trochu mě to zklamalo,ale neodradilo mě to od čtení.
Knížka popisuje život Belly (někdy se jí říká i Isabella) a její přichod do Forks,kde se odstěhovala,aby nemusela žít s mamkou a jejím přítelem Philem.Ne že by je němala ráda,ale prostě chce matce udělat prostor,aby mohla žít svůj vlastní život.A tak se rozhodne,že je čas jet na nějakou dobu k tátovi,který žije ve Forks.Kde se jí nelíbí.Komu by se líbílo být na místě kde skoro bez přestání prší.No,mě teda ne:).

Už jsem tady říkala,že jsem se na knížku moc těšila hlavně kvůli filmu,který se mi moc líbil.Po přečtení knížky jsem byla celkem zklamaná.Ona není špatná,ale čekala jsem něco víc,něco co je podobné filmu.Ale díky knížce jsem se dočetla pár zajímavých věcí,které ve filmu nebyly.Což je škoda,protože kdyby tam byly,tak je ten film ještě lepší.Někdy jsem se u knížky celkem nudila,ale to bylo jenom párkrát.Ještě se na okamžik vrátím k srovnávání knížky a filmu.Kdyby totiž nebylo filmu,tak si nějaké scény vůbec,ale vůbec nedovedu představit.Což je škoda,protože správná knížka má prostě být taková,že když jenom čtu,tak si představujeme co se tam děje.Ale v tehleté knížce jsem musela přestat číst,abych si některé věci mohla představit a ani to někdy nepomohlo.Další věc,která mě zklamala je,že boj který se odehraje na konci jsem si vůbec nedokázala představit.Kdyby opravdu nebylo filmu,tak nevím jak bych si představovala.Možná že to bylo kvůli tomu,že to bylo psané spíš z pohledu Belly,takže tam některé věci chyběli.Což mě velmi mrzelo.Další a pokuď si nevzpomenu na další chybu,tak by tohle měla být poslední věc,která mi na knížce vadila.A to jsou romantické chvíle mezi Bellou a Edwardem.Žádná sláva.Ani jsem většinou nevnímala ty romantické chvíle,které mě měli oslnit.Měli být takové,že budu popadat dech a netrpělivě číst dál.Jenže ony nebyly.Byly pro mně asi největším zklamáním na celé knížce,protože na ty romantické chvilé jsem se moc těšila lákali mě víc než ostatní co bylo v knížce.A pořádně jsem se zklamala.Mohly být lepší mnohem lepší.Upřímně se bojím nebo spíš bála číst něco dalšího od Stephanie Meyerové,protože jsem se v ní hodně zklamala.Ale stejně jsem si další pokračování Twilight sagy nemohla nechat ujít.V následujích dnech by tady měli být recenze na Nový měsíc a na Zatmění.

Obálka:
Aspoň,že ta obálka mě nezklamala.Ke knížce se neuvěřitelně hodila.Byla taková tajemná,nepředvídatelná.Aspoň tak bych popsala obálku.Mě se moc líbíla.

Hodnocení:
No,to je asi ta nejtěžší část.Jak už jsem řekla od knížky jsem čekala něco víc a i když jsem zklamána,tak nedokážu říct že je špatná.To já nedokážu.Ona není špatná a své příznivce si určitě najde.
Dávám jí 4/10 hvězdiček.

Tak to je všechno ohledně knížky Stmívání.

Vlčí pramen:Proměna - recenze

26. února 2013 v 17:40 | Lucinda |  Recenze
Anotace:Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když ji jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má uvěřit.
Nakladatelství:Alpress
Počet stránek:311

Samotná anotace mě zaujala.Což se mi u knížek nestává velice často,ale po přečtení anotace jsem jí prostě musela mít.Já nevím proč.Už obálka je prostě nádherná a díky té anotaci ještě lepší.Takže jsem z knížky měla opravdu dobrý dojem.Tak jsem na druhý den jela do knihkupectví a knížku jsem si koupila.A začela hned číst.Už začátek knížky byl smutný i když na první pohled nevypadal,ale byl.Hlavní hrdinka Kat to nemá vůbec jednoduché.Zažije tolik bolesti.Bylo mi jí dost líto.V jeden jediný den ztráti všechno na čem jí záleželo.No a aby toho nebylo málo zjístí,že se bude muset vzdát svého dosavadního života a odjed za dědou do malého městečka.Netuší však,že tam zažije svoje největší dobrodružství......

Knížka je napsaná pro mně celkem jiným způsobem než jsem zvyklá.Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila.Líbílo se mi,že hned na začátku neuměla všechno jako třeba některé hrdinky z jiných knížek.Ale jak říkám neměla to lehké.Knížka byla strašidelná aspoň pro mně.Pořád jsem si říkala:Už to příjde,už to příjde! A ono furt nic až o několik kapitol dál.Byl tam dokonce milostný trojúhelník,který byl hodně zajimavý.Když o tom tak teď přemýšlým,tak bych stejně jako Kat nevěděla kterého si mám vybrat.Knížka se čte opravdu hodně rychle narozdíl od jiných knížek.Přečetla jsem jí za dva dny,což je můj rekord.Seznámíte se z hodně postav,někdy jsem to málem nestíhala zaregistrovat.Jsou tam celkem krátké kapitoly někdy delší,ale převládají ty kratší.Jinak tato knížka má jednu nevýhodu,pro některé špatnou a pro některé dobrou.Sama nevím jestli je to pro mně dobré nebo špatné.Ale přiznám se jsem trochu zklamána.A tou nevýhodou je konec.Knížka končí jako kdyby jí někdo vzal a v půlce knížky jí rozpůlil,takže čekám že bude i druhý díl,protože se v prvním díle nic moc nevyřešilo.Zjistilo se jenom to co už myslím bylo jasné i z názvu.Když se tak na tu knížku dívám,tak na ní měním názor.Je to divné,ale teďka mi připádá taková nevyřešená a doufám že to pokračování bude.Už jsem se v minulosti setkala s knížkou,která naopak pokračování neměla,čili mě hodně zklamala.Byla ze začátku.....jak bych to je řekla skvělá.No,ale to vám povím někdy příště.Abych pravdu řekla moc lídí neznám co četli Vlčí pramen a opravdu doufám,že nejsem jediná.Já vím ničeho se obávat nemusím,to by byla celkem divná záležitost,kdybych byla jediná.

Obálka:
Už jsem tady říkala,že obálka je nádherná.Ale má jednu nevýhodu a tou je,že se ke knížce nehodí.Když si knížku přečtete,tak pochopíte proč.Je na ní totiž upír což by nevadilo,kdyby knížka byla o upírech.Jenže ona není,ona je o vlkodlacích a v knížce o upírech není ani zmíňka.Takže je to trošičku divné.

Hodnocení:
Knížka patří mezi lepší knížky.Je taková jakou jsem si jí představovala,možná že i trochu lepší.Justina jsem si zamilovala a Kat taky.Takže jí dávám 9/10 hvězdiček.

A na závěr bych tady chtěla dát jedno video,které mi tuhletu knížku připomíná a prostě když si ho pustím tak se mi hned vybaví tahleta knížka:Ahoj

25. února 2013 v 18:52 | Lucinda |  Moje kecy
Ahoj.Jmenuju se Lucka,ale na blogu budu mít přezdívku Lucinda.Skoro stejné :D.Ti,kteří mně znají ví proč se tak jmenuju a ti kteří mě neznají,tak ti to taky budou za chvilku vědět.Knížní blog jsem si založila protože miluju knížky.A myslím si,že nejsem jediná.Na internetu je mnoho knížních blogů a já bych ho taky chtěla mít.V minulosti jsem měla hodně blogů,ale u žádného z nich jsem dlouho nevydržela,buď mě přestal bavit nebo jsem zapomněla heslo.Ale tenhle blog bych chtěla mít hodně dlouho,protože mě knížky moc baví a nemyslím si že mě někdy přestanou bavit.V knížkách je něco nádherného,někdy to ani slovy nejde vyjadřit.A myslím a doufám,že si to nemyslím sama.Doufám,že mi tenhle blog vydrží hodně dlouho.Teď bych chtěla něco říct o rubrikách,je jich sice málo,ale doufám že jich brzy bude víc.

Recenze - budu tady dávat recenze na knížky,což vás asi nepřekvápí když tohle je knížní blog :D.Budu se snažit přídávat co nejvíc recenzí.Recenze budou různé.Někdy budou dlouhé,někdy naopak krátké.

Moje kecy -V této rubriky,budou hlavně moje kecy,které nebudou nikoho bavit,ale ráda kecám.Budou tady asi tak jednou týdně nebo možná jednou za 14 dní,ještě si to musím rozmyslet.Ale nebudou tady,tak často jako třeba recenze.

Měsíční nej - Každý měsíc,tady přidám jeden článek.A o čem tahle rubrika,vlastně je?? Za měsíc přečtu nějaké knížky a ty se potom objeví v měsíčním nej,kde je budu hodnotit společně z ostatními knížkama,které jsem za ten měsíc přečetla.Někdy jich bude hodně,někdy naopak málo.Na měsíc Únor,tady měsiční nej dávat nebudu.Blog se teprve rozjíždí a musím prvné dát nějaké recenze,ale na měsíc Březen tady určitě měsiční nej bude.Ještě jsem zapomněla říct,že měsíční nej tady budu dávat vždy na konci měsíce.

Filmové recenze - U této rubriky,jsem dlouho přemýšlela jestli jí tady dám nebo ne a nakonec jsem se rozhodla,že jí tady dám.Ale nebudu tady dávát,tak často články.Hlavně proto,protože blog je zaměřen na knihy.

Soutěže - Jednou za čas,si budete moct zasoutěžíš o nějakou knížku.Ale nebude to tak často.Tak si nemyslete,že třeba každý měsíc ;).

Ankety - A tohle je zatím poslední rubrika.Ankety.Bude tady celkem hodně anket,aspoň doufám.O spisovatelích,knížkách,filmech,oblíbených postavách atd.

Tak to by mělo pro dnešek stačit.Možná,že se tady nějaký ten článek ještě objeví,ale nevím to jistě.Blog se bude postupem času vylepšovat.Předem se omlouvám za pravopisné chyby,někdy se to prostě stane.