Vlčí pramen:Proměna - recenze

26. února 2013 v 17:40 | Lucinda |  Recenze
Anotace:Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když ji jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má uvěřit.
Nakladatelství:Alpress
Počet stránek:311

Samotná anotace mě zaujala.Což se mi u knížek nestává velice často,ale po přečtení anotace jsem jí prostě musela mít.Já nevím proč.Už obálka je prostě nádherná a díky té anotaci ještě lepší.Takže jsem z knížky měla opravdu dobrý dojem.Tak jsem na druhý den jela do knihkupectví a knížku jsem si koupila.A začela hned číst.Už začátek knížky byl smutný i když na první pohled nevypadal,ale byl.Hlavní hrdinka Kat to nemá vůbec jednoduché.Zažije tolik bolesti.Bylo mi jí dost líto.V jeden jediný den ztráti všechno na čem jí záleželo.No a aby toho nebylo málo zjístí,že se bude muset vzdát svého dosavadního života a odjed za dědou do malého městečka.Netuší však,že tam zažije svoje největší dobrodružství......

Knížka je napsaná pro mně celkem jiným způsobem než jsem zvyklá.Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila.Líbílo se mi,že hned na začátku neuměla všechno jako třeba některé hrdinky z jiných knížek.Ale jak říkám neměla to lehké.Knížka byla strašidelná aspoň pro mně.Pořád jsem si říkala:Už to příjde,už to příjde! A ono furt nic až o několik kapitol dál.Byl tam dokonce milostný trojúhelník,který byl hodně zajimavý.Když o tom tak teď přemýšlým,tak bych stejně jako Kat nevěděla kterého si mám vybrat.Knížka se čte opravdu hodně rychle narozdíl od jiných knížek.Přečetla jsem jí za dva dny,což je můj rekord.Seznámíte se z hodně postav,někdy jsem to málem nestíhala zaregistrovat.Jsou tam celkem krátké kapitoly někdy delší,ale převládají ty kratší.Jinak tato knížka má jednu nevýhodu,pro některé špatnou a pro některé dobrou.Sama nevím jestli je to pro mně dobré nebo špatné.Ale přiznám se jsem trochu zklamána.A tou nevýhodou je konec.Knížka končí jako kdyby jí někdo vzal a v půlce knížky jí rozpůlil,takže čekám že bude i druhý díl,protože se v prvním díle nic moc nevyřešilo.Zjistilo se jenom to co už myslím bylo jasné i z názvu.Když se tak na tu knížku dívám,tak na ní měním názor.Je to divné,ale teďka mi připádá taková nevyřešená a doufám že to pokračování bude.Už jsem se v minulosti setkala s knížkou,která naopak pokračování neměla,čili mě hodně zklamala.Byla ze začátku.....jak bych to je řekla skvělá.No,ale to vám povím někdy příště.Abych pravdu řekla moc lídí neznám co četli Vlčí pramen a opravdu doufám,že nejsem jediná.Já vím ničeho se obávat nemusím,to by byla celkem divná záležitost,kdybych byla jediná.

Obálka:
Už jsem tady říkala,že obálka je nádherná.Ale má jednu nevýhodu a tou je,že se ke knížce nehodí.Když si knížku přečtete,tak pochopíte proč.Je na ní totiž upír což by nevadilo,kdyby knížka byla o upírech.Jenže ona není,ona je o vlkodlacích a v knížce o upírech není ani zmíňka.Takže je to trošičku divné.

Hodnocení:
Knížka patří mezi lepší knížky.Je taková jakou jsem si jí představovala,možná že i trochu lepší.Justina jsem si zamilovala a Kat taky.Takže jí dávám 9/10 hvězdiček.

A na závěr bych tady chtěla dát jedno video,které mi tuhletu knížku připomíná a prostě když si ho pustím tak se mi hned vybaví tahleta knížka:


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Boobearek:3 Boobearek:3 | Web | 26. února 2013 v 19:05 | Reagovat

Už se těším až si tu knížku přečtu (Y) :) skvělá recenze;)

2 Lucinda Lucinda | Web | 26. února 2013 v 19:07 | Reagovat

[1]:Děkuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama