Březen 2013

Zatmění - recenze

3. března 2013 v 8:07 | Lucinda |  Recenze
Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu. Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout…
Nakladatelství:Egmont
Počet stránek:479


Po přečtení druhého dílu jsem se moc těšila na třetí díl.Když jsem si ho koupila hned jsem se začetla.
Už první kapitola byla moc zajímavá.Navnadila mně.Předmluva nebyla tentokrát,tak dobrá jako u prvního dílu,ale nebyla ani špatná.Z této knížky jsem od začátku měla dobrý pocit a ten pocit mě nezklamal.Jsem ráda.Byla taková napínavá.Pro mně tam bylo hodně žarlivosti mezi Jacobem a Edwardem.Když jsem četla jejich hádku nebo něco podobného,tak jsem vždy měla úsměv na tvaři.Bella se prostě neuměla rozhodnout a já se ji nedivím.Jacob a Edward byly takoví dokonalí kluci.Já bych si upřímně asi vybrala Jacoba,ale i tak by to bylo těžké,takže jí chápu.Mínus knihy je to,že předem jsem věděla koho si vybere.Viděla jsem film a knížka je celkem předvídatelná.Ale některé věci samozřejmě nebyly,ale to hlavní bylo.Samozřejmě má nějaké chyby.Jednu chybu jsem tady psala i u předchozích dílu,ale stejně jí tady napišu.Romantika.Už zase.Romantika nebyla,tak hrozná jako v prvním díle,ale nebyla ani vyborná.Opět jsem jí jenom přečetla, nic víc.A zase mě to mrzelo,ale co se dá dělat.Druhá chyby je závěrečná bitva.Kdybych neviděla film,tak si opět nemůžu představit.Knížka je psaná spíše z Belliního pohledu.Což je celkem škoda,protože bitva kde bojovaly Cullenovi tam vůbec nebyla.Takže jsem si jí ani nemohla představit.Jenom tam bylo napsané,že bojují.
To je asi všechno co mě na knížce zklamalo.

Obálka:
Obálka se mi moc nelibí.Připadá mi to jako černá šmouha,kdyby tam nebylo to oko,tak by to byla opravdu jenom černá šmouha.I když chápu proč byla zvolená tato obálka.Od názvu knáhy.Zatmění.Ke knížce se hodí to ano,ale nelíbí se mi.

Moje hodnocení:
Obálka se mi nelíbíla,ale knížka byla celkem dobrá.No,hodně dobrá.Jenom ta romantika a ta bitva,ale to už je jedno.
Dávám jí 7/10 hvězdiček.

Březen

2. března 2013 v 8:00 | Lucinda |  Moje kecy
Ahoj.Včera jsem tady nebyla,protože jsem měla potíže s internetem.Nechtěla najet,ale myslím,že už to je v pořádku.No,aspoň doufám.Tento článek měl být původně včera,ale kvůli tomu internetu nebyl.Proto ho dávám dneska.

Tak už je konečně Březen na který jsem se moc těšila.Hlavně kvůli tomu ,že mám narozeniny.Mám je jsice až 23.března,ale stejně se těším už teď.Začíná totiž jaro.Konečně vytoužené jaro a pak příjde léto,ale to trochu předbíhám.Zimu mám taky celkem ráda,ale jaro mám radši.
Za měsíc Únor jsem přečetla 15 knížek.Všechny se mi líbili až na jednu,které byla hrozná.Za měsíc březen bych chtěla přečíst trošku více knížek,ale předem vím,že se mi to nepovede.Ale doufat můžu.
Dále bych chtěla poděkovat,všem co okomentovali článek na mém blogu.Moc vám děkuju.Každý komentář si čtu s nadšením a jsem ráda,že tam nějaký komentář je.Děkuju vám.
Dneska by to asi mělo být všechno.Dneska jsem se rozhodla pro krátky článek a je to myslím poprvé a naposled.
Přeju vám krásný víkend i když už začel.